Skip to main content

۷ دلیل توسعه ی پایتون

دهه هاست ، فناوری در حال پیشرفت است و هر روز اندکی تغییر و بهبود می یابد. و در نتیجه ، ما دارای گوشی های هوشمند ، ابر رایانه ها ، هوش مصنوع و شگفتی های زیادی مانند اینها هستیم. اکنون برای استفاده از این فناوری ها ،برنامه ها روز به روز توسط زبان های برنامه نویسی توسعه می یابند. پایتون یکی از این زبانهای محبوب است. پایتون یک زبان برنامه نویسی بسیار محبوب در بین توسعه دهندگان است. در حقیقت ، این زبان، زبان برنامه نویسی برتر سال ۲۰۱۹ اعلام شد.

 
پایتون چیست ؟ 

 

برای پاسخ به یکی از سؤالات متداول “پایتون چیست؟” به زبان ساده – پایتون یک زبان شیء گرا و یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است. این ساختار داده های باورنکردنی داخلی دارد که با تایپ پویا و الزام آور برای ارائه برنامه بدون دردسر ترکیب شده است. این به عنوان یک زبان برنامه نویسی یا چسب برای ترکیب چندین مؤلفه در کنار هم قرار دارد. پایتون به دلیل نحو ساده و آسان برای یادگیری مشهور است که خوانایی را پشتیبانی می کند و هزینه های تحمیل شده در نگهداری برنامه را کاهش می دهد. همچنین از ماژول ها و بسته هایی که در عوض باعث بهبود ماژولار و قابلیت استفاده مجدد از کد می شوند ، طرفداری می کند. Python را برای توسعه برنامه های تلفن همراه ایده آل می کند. حال صرفاً با گفتن اینكه پایتون زبان عامیانه است كافی نخواهد بود. بنابراین ، بیایید به ویژگی های آن توجه کنیم که نقش مهمی در گسترش محبوبیت آن مانند آتش سوزی داشته است. چرا پایتون محبوبیت پیدا کرده است؟


کد پایتون به راحتی قابل خواندن و درک است


یکی از مشهورترین ویژگی های پایتون نحو آن است. قوانین نحو آن به توسعه دهندگان امکان می دهد بدون نوشتن کد اضافی مفاهیم را بیان کنند. پایتون روشی برای ساده کردن چیزهای پیچیده دارد. به همین دلیل برای یادگیری مبتدیان مناسب تلقی می شود. پایتون تنها زبانی است که می تواند روی خوانایی کد تمرکز کند ، به همین دلیل به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که از کلمات کلیدی انگلیسی به جای نقطه گذاری استفاده کنند. همه این عوامل باعث می شود پایتون برای برنامه های کاربردی تلفن همراه مناسب باشد. علاوه بر این ، پایگاه کد روشن به توسعه دهندگان کمک می کند تا نرم افزار را بدون هیچ گونه تلاش اضافی حفظ و به روز کنند.

 

پایتون سریع است


در پایتون ، برنامه هایی به مفسر اضافه می شوند که مستقیماً آنها را اجرا می کند. این بدان معنی است که این برنامه به هیچ کامپایلی نیاز ندارد ، که این آپشن تقریباً برای همه زبان های دیگر وجود دارد. روی کد پایتون تشخیص خطاها بسیار آسان و سریع است. با استفاده از پایتون ، می توانید برنامه های خود را سریعتر از سایر زبان های برنامه نویسی به پایان برسانید و اجرا کنید.

 

پایتون سازگار است


سیستم عامل های بیشماری مانند Android ، iOS و Windows وجود دارد که Python از آنها پشتیبانی می کند. در حقیقت ، می توانید از مترجمین پایتون برای استفاده و اجرای کد در سیستم عامل ها و ابزارها استفاده کنید. همچنین امکان اجرای همان کد را در چندین سیستم عامل و کد برنامه اصلاح شده بدون نیاز به اصلاح مجدد امکان پذیر می کند. علاوه بر این ، اگر می خواهید تأثیر تغییرات ایجاد شده در کد و آن را خیلی سریع بررسی کنید ، پایتون بهترین انتخاب برای شماست.

 

توسعه test-driven را تسهیل می کند


ایجاد نمونه های اولیه برنامه های نرم افزاری هرگز آسان نبوده است.به لطف توسعه برنامه پایتون. پایتون به طور کامل از توسعه نمونه های اولیه پشتیبانی می کند و حتی به شما امکان می دهد تا با استفاده مجدد از کد ، برنامه هایی را مستقیماً از نمونه های اولیه بسازید. برنامه نویسی و آزمایش اکنون به لطف پایتون می توانند دست به دست هم دهند. این روش نام TDD ، مخفف Test-Driven Development را از آن خود کرده است.

 

کتابخانه استاندارد قوی


پایتون دارای یک کتابخانه استاندارد بسیار زیبا است که به زبانزد سایر زبان هاست. کتابخانه استاندارد Python شما را قادر می سازد مطابق با نیاز خود ، ماژول ها را از طیفی گسترده انتخاب کنید. اکنون ، هر ماژول به شما امکان می دهد بعد از این کار بدون کدنویسی اضافی ، تابع های خود را اضافه کنید.

 

پایتون از داده های بزرگ پشتیبانی می کند


Big Data یکی دیگر از فناوری های نوظهور است و پایتون یکی از پرکاربردترین زبانها برای توسعه آن است. به این دلیل است که پایتون دارای تعداد زیادی کتابخانه برای کار در Big Data است. علاوه بر این ، کپی کردن با Python برای پروژه های داده بزرگ در مقایسه با سایر زبان ها ، ساده تر و سریعتر است ، و آن را به یک انتخاب محبوب میان توسعه دهندگان سراسر جهان تبدیل می کند.

 

حامی جامعه برنامه نویسان و اسپانسر های مالی شرکت ها


یکی دیگر از عناصر برجسته که محبوبیت هر زبان برنامه نویسی را تعیین می کند ، پشتیبانی جامعه آن است. برخلاف بسیاری از زبانهای دیگر ، پایتون دارای یک جامعه بسیار فعال است که راهنماها و آموزشهای بی عیب و نقص و سایر اسناد را برای درک بهتر این زبان ارائه می دهد. علاوه بر این ، داشتن یک اسپانسر مانند Google به لیست دلایل محبوبیت پایتون می افزاید.

چارچوب های محبوب پایتون برای توسعه برنامه


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *