Skip to main content

گجت جدید گوگل :تکنولوژی پیشرفته یا ابزار جاسوسی ؟

شرکت گوگل اخیرا گجتی با عنوان Next Hub Max معرفی کرده است.که در رسانه ها باعث جنجال شده است .

این گجت از امکانات بسیاری برخوردار است ازجمله تشخیص چهره فردی که با دستگاه کار می کند و نمایش دادن اطلاعات موردنیاز شخص بر اساس سابقه و شناختی که گوگل از آن شخص به دست آورده است. گوگل با استفاده از دوربین جلوی دستگاه تمام رویدادها و وقایع و عکس العمل های شخص را شناسایی و آنالیز می کند و این اطلاعات را در دیتابیس خود ذخیره می نماید؛ این بدین معناست که دوربین جلو دستگاه همواره روشن است .

اندکی تفکر!

یک دقیقه به این موضوع فکر کنید. گوگل می گوید از همان فناوری تشخیص چهره استفاده می کند که به شما امکان می دهد اعضای خانواده خود را در Google Photos شناسایی کنید. از نظر تئوری حداقل ، این بدان معنی است که Nest Hub Max قادر است فقط با اسکن چهره آنها و مطابقت آن با پایگاه داده های موجود در پروفایل های صورت ،   افرادی که با شما زندگی می کنند و یا از شما بازدید می کند ، شناسایی کند. مسئله بزرگی است ، چون ما نمی دانیم گوگل در هنگام محافظت از اطلاعات شخصی افراد چقدر مورد اعتماد است. از این گذشته ، این شرکت اساساً کل مدل تجاری خود را در اطراف  اطلاعات شما ساخته است.

گوگل در دفاع از خود در برابر این حواشی اعلام کرد که تمامی اطلاعات ثبت شده فقط برای خود شخص نمایش داده می شود و این اطلاعات را در اختیار دیگران قرار نمی دهد.

آیا به گوگل اعتماد دارید؟ اعتماد چیز بزرگی است و واقعیت این است که بسیاری از افراد به سادگی به شرکتهای فناوری مانند گوگل اعتماد ندارند. در آخر تصمیم با خود شماست. اگر دوست دارید تکنولوژی را به خانه ی خود بیاورید و اتاق های خود را هوشمند سازی کنید و همچنین با اطلاعاتی که قرار است در دیتابیس گوگل ذخیره شود مشکل ندارید، Next Hub Max برای شما گزینه ی خوبی می تواند باشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *